skip to Main Content

YÜKSEK LİSANS EĞİTİMLERİ

Hem Yüksek Lisans diplomanı al, hem de işi öğrenerek kariyerine bir adım önde başla!
fark yarat!

İstanbul Film Akademi ve Kadir Has Üniversite işbirliği ile Türkiye’nin ilk ve tek Yönetmenlik ve Senaryo Yüksek Lisans Programları Hem Yüksek Lisansını yap, hem de uygulamalı eğitimlerle işi öğren, sektöre bir adım önde başlama şansı yakala

NEDIR

Yönetmenlik ve Senaryo programındaki tüm dersler tamamen uygulamalı derslerden oluşmaktadır. Öğrenciler eğitim süresinde bir çok proje hayata geçireceklerdir. Ayrıca eğitimin sonunda bitirme projesi olarak sundukları projeleri aynı zamanda İFA tarafında kanal ve yapım şirketlerine sunulacaktır. Eğitimler İFA’nın Cihangir’deki merkezinde yapılacaktır. Eğitimler İFA’nın film sektöründe aktif olarak çalışan profesyonellerinden oluşmaktadır. Ayrıca derslere sektörden bir çok yönetmen, senarist, oyuncu ve yapımcı konuk olarak katılacaktır.

BAŞVURU KOŞULLARI

İFA & Kadir Has Üniversitesi lisansüstü program başvuruları 15 Ocak 2019 tarihine kadar ve sadece online olarak yapılmaktadır. Yapılan başvurular ilgili jüri tarafından değerlendirmeye alınıp, jüri önerilerinin ilgili Enstitü tarafından onaylanması ile kesin kabul gerçekleşmektedir. Kabul alan adaylar e posta ile bilgilendirilmektedir. Başvuruların değerlendirmeye alınabilmesi için online başvuru formunda istenilen bilgilerin tam ve eksiksiz olarak sisteme girilmesi ve doküman yükleme alanına gerekli belgelerin PDF halinde yüklenmesi gerekmektedir. Başvuru tamamlandıktan sonra başvuru formu çıktısı alınmalı ve tüm bilgiler kontrol edilerek, mülakata başvuru formu ile birlikte gelinmelidir.

GEREKLİ BELGELER

Not çizelgesi (Transkript)
Diploma
Denklik belgesi (Yurtdışındaki bir üniversiteden mezun olan TC uyruklu adaylardan istenmektedir.)
ALES şartı aranmamaktadır.

NİYET MEKTUBU

Adayın programa neden katılmak istediği, programa ve kariyerine ilişkin hedefleri, motivasyonları, beklentileri max. 1000 kelime olarak hazırlanmalıdır. Başvurulan program dili İngilizce ise İngilizce hazırlanması önerilir.
Niyet mektubu örneği için tıklayınız.
Tüm yüksek lisans ve doktora başvurularında zorunludur.

REFERANS MEKTUBU

Online başvuru sırasında aday tarafından kayıt edilen öğretim üyelerinin e posta adreslerine sistem tarafından link gönderilir. Öğretim üyeleri bu e-postadaki linke tıklayarak referans yazabilirler. Tüm yüksek lisans ve doktora başvurularında zorunludur.

Kayıt ve başvurular Kadir Has Üniversitesi üzerinden yapılmaktadır. İFA’nın Senaryo ve Yönetmenlik Yuksek Lisans programlarına başvurmak için Sinema Televizyon Tezsiz Yüksek Lisans programını seçmeniz gerekmektedir.

Başvuru için tıklayınız

Başvuru süreci ile ilgili olarak sorun yaşanması halinde adayları graduate.admissions@khas.edu.tr adresine mail atabilirsiniz.

YÖNETMENLİK YÜKSEK LİSANS PROGRAMI

10 Ders

2 Dönem

Dersler

Yonetmenlik
Görüntü Yönetmenliği
Temel Senaryo
Film Grameri
Post Prodüksiyon
Yapımcılık
Kısa Film
Görsel Dilin Temelleri
20 kısa film çekimi
Çekim için gerekli ekipman, stüdyo, oyuncu, senaryo

25000 TL

20 Kisa film cekimi, cekim icin gerekli ekipman, studyo, dekor,oyuncu ve senaryo.

SENARYO YUKSEK LISANS PROGRAMI

10 Ders

2 Dönem

Dersler

Temel Senaryo
Uzun Metraj Senaryo Yazma
Dizi Yazma
Olay Örgüsü ve Diyalog
Senaryo Yapıları
Bağımsız Sinema
Senaryo Geliştirme
Görsel Dilin Temelleri
1 dizi ve 1 uzun metraj film senaryosu yazma
Bitirme projesi olarak 1 dizi veya sinema filmi senaryosu

25000 TL

1 sinema filmi senaryosu, 1 dizi film senaryosu, bitirme projesi olarak1 dizi veya sinema filmi senaryosu.

IS ORTAKLARI…

Close search