skip to Main Content

İstanbul Film Akademi Art Institutes tarafından
Türkiye’nin en iyi sinema okulu seçildi.

Yönetmenlik, Senaryo, Oyunculuk, Görüntü Yönetmenliği ve Post Prodüksiyon dallarında Türkiye’de 1 ve 2 yıllık mesleki eğitimler düzenleyen tek sinema okuludur.

TÜRKİYE’NİN İLK VE TEK SENARYO MERKEZİNİ KURAN İSTANBUL FİLM AKADEMİ; KANAL D, STAR TV, ATV, FOX TV, BKM GİBİ SEKTÖRÜN ÖNDE GELEN BİRÇOK KANAL VE YAPIM ŞİRKETİNE SENARYO GÖNDERİYOR

İFA’daki tüm eğitimlerimiz yoğun uygulamalıdır. Film çekimi için öğrencilere stüdyo, ekipman, senaryo, oyuncu ve dekor gibi bir çok şeyi sağlar ve her yıl onlarca kısa film çekilir.

İFA en iyisi olmak için en iyilerden eğitim felsefesiyle tüm eğitmenlerini alanında en iyilerden olan sektör profesyonellerinden seçer. Böylelike öğrenciler İFA ailesine katılarak hem işi uzmanından öğrenir hem de kaliteli bir networkün üyesi olur.

İFA öğrencileri sektöre sunmak üzere bir bitirme projesi ile mezun olurlar. Proje yıl sonunda danışmanın onayından geçerse, tamamı sektör profesyonellerinden oluşan İFA Jüri Heyetine sunulur. Jüri’nin beğendiği projeler de anlaşmalı kanal ve yapım şirketlerine gönderilir.

IS ORTAKLARI…

HABERLER

Kamera Onu Oyunculuk Egitimleri

Oyunculuğu sektörde çalışan ustalardan öğren, fark yarat!

Senaryo Egitimleri

Senaryo yazmayı sinema filmi ve tv dizileri yazarak öğren, fark yarat!

Yonetmenlik Egitimleri

Yönetmenliği film çekerek öğren, fark yarat!

Close search