Eğitmenlerimiz

Bengü Üçüncü

Bengü Üçüncü

Danışman
Bugüne kadar bir çok şirkette dijital alanda içerik üretimi ve marketing üzerinde çalıştı. Son üç yıl Twitter Türkiye operasyonlarını yönettikten sonra görevinden ayrılıp Ekşisözlük ekibine dahil oldu.
Binnur Karaevli

Binnur Karaevli

Senaryo Danışmanı
Los Angeles'ta USC de Film Masterını tamamlayan ve Ridley Scott & Associates, The Hallmark Channel, MGM de çalıştıktan sonra kendi projelerine yöneldi.
Çağlar Kanber

Çağlar Kanber

Görüntü Yönetmeni
Çağlar Kanber, 2005 yılında Bilkent Üniversitesi, İletişim ve Tasarım bölümünden lisans derecesini, ardından da İstanbul Bilgi Üniversitesi, Sinema ve Televizyon programından yüksek lisans derecesini aldı.
Gülden Çakır

Gülden Çakır

Senarist
1980 yılında Ankara’da doğdu. 1998 yılında İzmir Bornova Anadolu Lisesi’nden mezun oldu. 1998-2002 yılları arasında İstanbul Bilgi Üniversitesi, Televizyon Gazeteciliği ve Sosyoloji bölümlerini bitirdi.
Gülengül Altıntaş

Gülengül Altıntaş

Senaryo Danışmanı
İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi, Radyo TV ve Sinema Bölümü’nden mezun olduktan sonra, eğitimine UCLA (University of California Los Angeles) Extention, Content Creation for Entertainment Media programında devam etti.
İlker Canikligil

İlker Canikligil

Yönetmen
1991’de Saint Joseph Fransız lisesini bitirdim. 1992’de Marmara Üniversitesi Sinema TV Bölümü’ne girdim. Dört yıllık eğitim boyunca üç kısa film (Nöbetçi 1992, Ağaç 1994, Uçmak İstiyorum 1995) yaptım ve bu filmlerle bir çok ödül kazandım. Okul bittikten sonra bir süre reklam filmi sektöründe çalıştım bu arada yüksek lisans ve sanatta yeterlik programlarına devam ettim.
Nilgün Öneş

Nilgün Öneş

Senarist
1952 doğumlu Güzel Sanatlar mezunu Nilgün Öneş İkinci Bahar, Ihlamurlar Altında, Hatırla Sevgili ve Bu Kalp Seni Unutur Mu? gibi TV dizilerinin yanı sıra Güz Sancısı, Gölge gibi filmlerin senaryosunu yazdı.
Öktem Başol

Öktem Başol

Senaryo Doktoru
1990 yılında gittiği Paris’te CLCF’te kurgu ve senaryo eğitimi gördü. Paris VII-Denis Diderot üniversitesinde LİSANS ve Paris I-Sorbonne üniversitesinde YÜKSEK LİSANS ve DOKTORA yaptı.
Sedat Bilgin

Sedat Bilgin

Senarist
İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe bölümünden sonra İstanbul Siyasal Bilgiler’e Fıstıklandı.
Sevin Okyay

Sevin Okyay

Film Eleştirmeni
Arnavutköy Amerikan Kız Koleji'ni bitirdi. 1964 yılından beri çeviri, 1975’ten beri gazetecilik, 1984 yılından beri de sinema eleştirmenliği yapıyor.