Senaryo Atölyesi

Senaryo Atölyesi
3,800.00₺

8 students enrolled

Senaryo yazımına dair bilinen en yaygın yanlış senaryo yazmanın öğretilemeyeceğidir. Sinema her sanat dalı gibi temel bir dil ve yapı bilgisi üzerine kuruludur ve senaryo yazımı da yaratıcı bir zanaattır. Bu atölye çalışmasında katılımcılar senaryo yazmak için gerekli temel dil becerilerini edinecek, fikir aşamasından tamamlanışına bir senaryonun yazım evrelerini öğrenecek, belli bir yöntem ve program dahilinde yazmanın kolaylıklarını deneyimleyerek yazar olmak için gerekli ilk adımları atacaklar. Sadece senaryo yazımıyla ilgili değil, bir hikaye anlatma aracı olarak sinemanın kullandığı görüntü ve sesle anlatım yöntemleri hakkında kapsamlı bilgi sahibi olacak; farklı üslupları, türleri, yazar yönetmenlerin imzalarını, kısa film ve dizi gibi farklı formatların inceliklerini tanıyacaklar.
12 hafta boyunca haftada iki kere buluşulan atölye kapsamında, bir ders senaryo ve film analizleri üzerinden ders işleyecek, ardından her hafta düzenlenen ikinci derste yaratıcı yazım çalışmaları ile kalemimizin tozunu atarak kendi projelerimizi yazmaya başlayacağız.

Eğitmen:

Gülengül Altıntaş
Senaryo Danışmanı

Gülengül Altıntaş

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi, Radyo TV ve Sinema Bölümü’nden mezun olduktan sonra, eğitimine UCLA (University of California Los Angeles) Extention, Content Creation for Entertainment Media programında devam etti.

İlgili Eğitimler

Curriculum is empty

0.00 average base on 0 ratings

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Write a review

  • Please wait...